A 100 éve született Fogarasy-Fetter Mihály tiszteletére telt meg május 21-én délután a Művészetek Háza színházterme. Városunk vezetői és lakói a jeles esemény tiszteletére megrendezett műsor keretében emlékeztek meg a nagyra becsült tanárról, ifjúságszervezőről, a legendás könyvtárosról, könyvesbolt-alapítóról, a Pilisvörösvár monográfiáját megíró helytörténeti kutatóról.  A Pilisvörösvár díszpolgára címet is viselt neves helytörténész 100. születésnapja alkalmából rendezett ünnepségen beszédet mondott Gromon István polgármester, Sax László a Német Nemzeti Önkormányzat elnöke és Dr. Mirk Mária nyelvész, a Pilisszentiváni Német Nemzetiségi Önkormányzat korábbi elnöke. Az ünnepség fényét emelte a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Táncegyüttes előadása, amihez a sváb zene őrzését és ápolását célul kitűző Bergländer Buam szolgáltatta a talpalávalót. Berchy József zongoraművész csodálatos zongorajátéka után, melyet a Művészetek Háza újonnan beszerzett kiváló zongoráján adott elő, Peller Anna, Mirk Szilvia és Mirk Júlia jóvoltából magyar, valamint német dalok csendültek fel a színházteremben. Ezután egy 1993-as videófelvételnek köszönhetően maga az ünnepelt is megszólalt, egy interjúrészletben. Az ünnepelt fia, Fogarasy Attila tanár úr édesapja születésének 100. évfordulója alkalmából bronz emlékplakettet adott át az általa és családja által nagyra becsült személyeknek, akik édesapja szellemiségét követve őrzik Pilisvörösvár múltját, s tevékenykednek városunkért.

A színházteremben egy kis kiállítás is helyet kapott a műsor erejéig, ahol fényképek, oklevelek, kitüntetések, könyvek segítségével kaphattak ízelítőt a résztvevők a mindenki által szeretett és tisztelt Miska bácsi életéből.

Gratulálunk a szervezőknek a jeles esemény színvonalas és méltó megünnepléséhez!